Ортодонтичне лікування дорослих та дітей
Ортодонтичне лікування дорослих та дітей
У наших клініках надається широкий спектр ортодонтичного лікування пацієнтів у різному віці. Статистика свідчить про те, що більше 90% людей мають неправильний прикус. На перший погляд порушення прикусу здається виключно косметичним дефектом, тому далеко не усі звертаються до фахівця за відповідним лікуванням.
Проте неправильний прикус не лише погіршує зовнішній вигляд і псує враження від посмішки. Ускладнення від неправильного прикусу поширюються не лише на порожнину рота, але і на увесь організм, викликаючи найрізноманітніші захворювання.
Передусім, неправильний прикус утруднює гігієну зубів, що стає причиною скупчення зубного нальоту і спричиняє за собою цілий ряд захворювань — від карієсу до пародонтита.
Пацієнти з неправильним прикусом нерідко скаржаться на порушення травлення, що викликано недостатнім пережовуванням їжі. Також неправильний прикус спричиняє за собою порушення дихання, викликаючи різні захворювання дихальних шляхів.
Неправильний прикус може привести до порушень в ділянці скронево-нижньощелепного суглоба (один з найскладніших суглобів в організмі, здатний рухатися в трьох напрямах). В результаті чого людина відчуває головний біль, біль при жуванні.
Як відомо, зуби, нарівні з губами і мовою, беруть участь у формуванні звуків. Тому неправильний прикус неминуче веде до проблем артикуляції : порушення дикції, картавості і шепелявості. І жоден логопед не зможе допомогти пацієнтові правильно вимовляти звуки до тих пір, поки не буде виправлений прикус.
Сучасна стоматологія володіє ефективними методами виправлення неправильного положення зубів, форми зубних рядів і положення окремих зубів:
Для виправлення прикусу у дітей у віці 5-12 років застосовуються знімні ортодонтичні конструкції — капы, ретейнери, вестибулярні пластинки. Вони не створять дитині ніяких болісних відчуттів або дискомфорту, більше того, з їх допомогою часто вдається позбутися деяких шкідливих звичок.
Вирівнювання зубів у дорослих здійснюється, за допомогою так званих брекет-систем, що сполучені в єдине ціле дугою, яка має властивість «запам’ятовування форми», брекет-системи кріпляться до зубів за допомогою спеціального клею.
Існує велика різноманітність брекет систем. Вони відрізняються одна від одної залежно від місцерозташування на зубах (зовнішні і внутрішні), від типу конструкції (лігатурні і саморегульовані), від матеріалу (керамічні, металеві, сапфірові). Вибір брекет системи залежить від особистих переваг і фінансових можливостей пацієнта, а також рекомендацій лікаря.
Процес лікування прикусу пов’язаний з використанням різних ортодонтичних конструкцій, за якими повинен здійснюватися правильний догляд.
Догляд за знімною апаратурою досить простий: необхідно знімати пластинку під час їжі, щоб на ній не накопичувалися залишки їжі і не розмножувалися бактерії, під час зайняття спортом, щоб випадково не зламати її. Перед тим, як надіти назад, необхідно промити її теплою водою з використанням м’якої щітки і пасти, рекомендованої фахівцем.
При носінні брекет систем необхідно раз в місяціь проходити на контрольний огляд до стоматолога. У домашніх умовах також слід ретельно чистити зуби з використанням спеціальних пристосувань:
— ортодонтичною щіткою (з поглибленням посередині);
— монопучкової щітки (для очищення пришийкових ділянок);
— ортодонтичного йоршика (для чищення зубів навколо брекетів і в тих місцях, куди не проникає зубна щітка);
— флосс та іригатор (для очищення поверхні зубів і одночасного масажу ясен, що покращує кровообіг для та є профілактикою захворювань ясен).